O čem je seriál?

2. března 2010 v 9:48 | Dena
Buffy Summers se musela v šestnácti letech přestěhovat do Sunnydale, poté co v Los Angeles zapálila školu. Má jedinečný dar, ale pro ni je spíše zátězí a přináší jí starosti. Ve dne je zní studentka střední školy, ale v noci se zní stává hrdinka bojující proti démonům a všemu zlu.
Přímo pod knihovnou ve škole se nachází Brána pekel, ke kreté se shromažďují různé druhy démonů. Nejednou u ní bude bojovat, aby zabránila zkáze světa.

V boji proti zlu má Buffy pomocníka Angela. Angel je upír s duší. Nejenže umí dobře bojovat, ale je i moc hezký a mezi ním a Buffy to docela jiskří.
Ve škole není kvůli svému podivnému chování moc oblíbená, ale i přesto si našla skvělé přátele.
A to hlavně zábavného Alexe, který byl do Buffy ze začátku zamilovaný a inteligentní Willow, která je skvělá i přes počítač.
Oba ví, jaký má Buffy a dar a snaží se jí ze všech sil pomoci.
V Sunnydaleské knihovně jí pomáhá knihovník Giles, který je zároveň její pozorovatel. Pomáhá jí spíše z hnihami a výcvikem.

Buffy po celou dobu prožívá mnoho dobrodružství a ocitne se v ředě nebezpečí. Zažívá i svoji velkou lásku a to právě a Angelem. Nikdo, ale netuší, že když Angel zažije chvilku opravdového štěstí, ztrácí svoji duší a stává se z něho opět krvelačným upírem.
Angelus začně Buffy i její přátele psychicky týrat, ale i přes značné problémy a starosti vše překonají a právě Willow s pomocí vrátí Angelovi duši. Jenomže Angel pozná, že nemůže s Buffy být, protože si zaslouží alespoň trochu normální vztah, a tak odjíždí do Los Angeles, kde si zakládá detektivní kancelář bojující proti zlu. Tady začíná seriál Angel v hlavní roli David Boreanaz-Angel.

Ve čtvrté sérii byla zničena střední škola a Buffy se s Willow dostává na vysokou školu. Willow se tady složitě rozejde s Ozem, který byl vlkodlak. Potkává zde Taru, kterou má hodně společného, ale převážně kouzlení, později se do ní zamiluje. Buffy prožije vztah s agentem Rileym Finnem, který procuje pro tajnou základnu, kde dali Spikovi do hlavy čip a ten mu brání v ubližování lidem.
Riley si myslí, že ho Buffy nemiluje a proto odlétá.

V seriálu se také objeví Dawn sestra Buffy. Není jasné, kde se tady vzala, ale později se dovíme, že Dawn je klíč od dimenzí a poslali ji věštci, aby jí Buffy chránila. Všem změnili vzpomínky a oni si myslí, že je s nimi od začátku.

Aby toho nebylo zrovna málo tak umírá Joyce (máma Buffy). Než, ale umře doví se o Dawn pravdu a Buffy jí slíbí, že se o ni postará.

Dále se stane, že při záchraně světa Buffy umře. Pokusí se ji oživit Willow, které se to naštěstí podaří.
Později je ovšem při střelbě zraněná znovu a Tara umírá. Willow touží po pomstě, a tak do sebe vtáhne všechnu magii, kterou najde. Buffy se jí podaří zachránit, ale Taru už ne, proto se z Willow stává nejsilnější zlá čarodějka na světě a chce se pomstít tomu, kdo zabil Taru. Bude chtít zničit i svět a po velikém úsilí jí pomůže a zabrání í v tom Alex.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ka_Trina Ka_Trina | Web | 2. března 2010 v 9:52 | Reagovat

I ♥ Buffy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama