James Wesley Marsters životopis

19. března 2010 v 14:32 | Dena |  James / Spike
James Wesley Marsters se narodil 20.srpna 1962, ve městě Greenville v Kalifornii. Ale nakonec vyrůstal ve vzdáleném Modestu.
Byl vychováván v nábožensky založené rodině, jeho otec John Wesley je totiž kněz a matka se chtěla stát jeptiškou, ale pracuje jako sociální pracovnice.
James má dva sourozence, bratra Paula a sestru Susan. Jakmile se přestěhovali do Modesta, tak se rodiče rozvedli. Nakonec zůstal se svoji matkou.
Je rozvedený s herečkou Liane Davidson a má syna Sullivana.
Už jako malý věděl, že se chce stát hercem. Ve 4. třídě si poprvé zahrál v divadle, ve hře "Winnie the Pooh", kde hrál Iáčka.
Právě v této době se začal objevovat v místních divadlech. Jeho zájem o knihy a divadlo nastal, když si v 5. třídě prožil vážné poranění nohy a témněř celý rok byl závyslý na lůžku.
James započal svoji profesionální kariéru v divadle Goodman Theatre v Chicagu. A to ve hře "Red Roses" a v klasické hře Williama Shakespeara "The Tempest" (Bouře).
Zde začal svoji úspěšnou kariéru divadelního herce. Zahrál si v mnoha Shakespearových dramat, zejména pak v "MacBethovi". O této hře doufá, že se mu ji podaří přivést na filmové plátno.
James si zahrál před televizními kamerami nervózního kněze v seriálu "Northen Exposure". Dále se objevil v "Moloney". Ale jeho televizní kariéru odstartovala až role a seriálu Buffy The Vampire Slayer, zde ztvárnil známou postavu Spika.
Jeho role byla napsaná tak, že měl Spike po několika dílech zemřít, ale scénáristé se do postavy Spika tak zamilovali, že ho připsali i do dalších dílů.
Mezi jeho koníčky patří malování, koukání na fotbal a taky být otcem.
Rád trávý volný čas na pláži se svými přáteli a taky rád hraje na kytaru a baví ho zpívání a skládání písniček, to se dokonce stalo jeho druhým zaměstnáním.
Dohromady s Charlie DeMarsem založil skupinu Ghost Of The Robot se kterou v únoru 2003 vydal album "Mad Briliant". Roku 2004 se chystali na vydání 2.alba "Gods Of The Radio", ale po 2 letech 14.června 2004 oznámil rozpuštění skupiny a vydal se na sólovou dráhu.
V březnu 2005 vydal své 1. sólové album nazvané "Civilized Man".

James se přidal k hereckému obsazení televizního seriálu "Smallville", kde si zahrál roli Braniaca / Professor Milton Fine. Je zde hlavní napřítel Clarka.
Na podzim roku 2005 začal natáčet nový film Shadow Puppets.
Zahrál si i seriálu Angel a ve filmech jako jsou například: Dragonball(2009), Bezva prachy(2005) a Prokletí(2001).
Zajímavosti:
-je levák
-má dvě jizvy, 1. má na levém obočí, kterou má od přepadení v Queensu v New Yorku a 2. má na levé noze a k této přišel v páté třídě, když si hluboce roztrhl kůži, léčba trvala skoro rok

- jako své oblíbené herce uvádí Meryl Streep, Roberta De Nira a Edmunda Keana - britského divadelního herce z 18. století.
- mezi Jamesovi oblíbená jídla patří: krvavé bifteky, žebírka, zelenina, sladkosti, hlavně lízátka a čokoláda
-skoro vůbec nepije alkohol a už několik let nekouří
-označuje se za nočního tvora, rád totiž chodí pozdě spát , protože rád sleduje noční program v televizi
-na lidech si ze všeho nejvíce cení laskavosti
- sbírá PEZ zásobníky - nejraději má limitovanou verzi Dartha Vadera a Bobba Fetta
-o panictví přišel ve třinácti letech s lesbickým párečkem

- o jeho věku stále kolují dohady, některé stránky uvádí rok narození 1961,1964 nebo 1969 či 1971, nějčastěji se však uvádí rok narození 1962.
Spike
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama