O čem je seriál?

21. února 2010 v 10:24 | Dena
Angel se narodil v rodině Irského obchodníka v roce 1727, jeho jméno bylo Liam. Ve věku 26 let z něho byl lenoch holdující alkoholu a častému střídání žen. Když jeho otci došla trpělivost nad Liamovým chováním, vyhodil ho z domu. Zalíbil se krásné upírce jménem Darla.
Pod záminkou cestování a dobrodružsrví ho zlákala do temné uličky a udělala z něho upíra. Ztráta duše zbořila veškeré Liamovy zábrany a on si svůj styl užíval plnými doušky. Mezi jeho první oběti patřila jeho rodina. Sestra ho pozvala dál, protože si myslela, že se vrátil z nebe. Toto vmetl do tváře svému otci, než ho zabil. Známá dvojka Darla a Liam, teď už Angelus se stali pohromou pro starý kontinent, vražděním a ničením každého, kdo jim zkřížil cestu.

Stvořili Drusillu a ta stvořila Spika pro kterého se Angelus stal vzorem. Angelus, Darla, Drusilla a Spike byli pro své činy známí jako ´vichřice´.
Angelus zabil oblíbenou dceru cikánského kmenu "Kalderash Clan". Potrestali ho tak, že mu navrátili jeho lidskou duši, aby se trápil a měl výčitky za své činy, které spáchal. Chtěl se vrátit k Darle, ale ta ho odmítla (nedokázal totiž pro ni zabít dítě) a tak utekl, pravděpodobně do Ameriky.Žil sám v temných uličkách a odmítal lidskou krev. Během 2.světové války ho kontaktovali vojáci iniciativy a přinutili ho, aby jim pomohl zachránit Americkou ponorku obsazenou nacistickými upíry ( byl tam i Spike). V New Yorku Angel přistihl lupiče jak krade v obchodě s koblihami. Lupič zabil prodavače a uprchnul. Angel zůstal sám s umírajícím mužem, neodolal nutkání a napil se z něho. Byl tak znechucený sám sebou, že se uchýlil k životu bezdomovce a živil se krysami.

Když už na tom byl opravdu špatně, setkal se s démonem Whistlerem, který ho přesvědčil, aby se připojil k boji proti zlu a ukázal mu Buffy, která v tu dobu zjistila, že je přemožitelka. Poprvé se potkali v Sunnydale, kdy ji sledoval cestou do Bronzu a představil se jí jako Angel. Byla to láska na první pohled. Přestože tušili že by neměli, nemohli odolat touze a na Buffyniny sedmnácté narozeniny spolu zažili chvíli absolutního štěstí. Tím překonal kletbu a přišel o duši. Stal se Angelusem, spojil se s Drusillou a Spikem, kteří v té době pobývali v Sunnydale. Angelus nacházel nesmírné potěšení v trápení Buffy a jejich přátel. Zabil členku Calendrova kmene Jenny, která patřila do Buffyniny party. Naštěstí se jí těsně před tím než zemřela podařilo rozluštit a přeložit kouzlo, které mohlo Angelovi znovu vrátit duši. Angelus chtěl probuzením démona Acathly způsobit apokalypsu. Ačkoli ho Buffy stále milovala, musela ho zastavit, aby zachránila svět. Jediný způsob který existoval bylo zabít Angeluse. Těsně před tím, než ho Buffy v šermířském souboji porazila, podařilo se její kamarádce a přítelkyni Willow Rosenbergové pomocí kouzla navrátit Angelovu duši. Bylo však již pozdě, Acathla se probudil a Buffy musela Angela zabít.

Necelý rok později se vrátil z pekla do kterého byl vtažen. Vrátil se do svého sídla divoký a nebezpečný z toho co tam musel vytrpět. Buffy ho tam našla a rozhodla se, že mu pomůže. Angel si uvědomil, že jeho návrat z pekla nebyla náhoda, ale bylo to dílo Vyšších Sil, které s ním zřejmě mají nějaké plány. Po těžkém vnitřním boji se Angel nakonec rozhodl opustit Buffy, aby mohla začít žít normální život. Odešel do Los Angeles, kde po nocích chodil temnými uličkami a zabíjel zlé upíry a podobné zlé bytosti.
V Los Angeles potkal Doyla - polovičního démona poslaného Vyššími Silami, mající prorocké vize, a bývalou spolužačku Buffy Cordelii Chase, která zde chtěla najít bohatství a slávu. Vytvořili společnost Angel Investigations, kde se zaměřili na ochranu a pomoc lidem v nouzi. Doyle, Angelův dobrý přítel a jediné spojení se silami byl brzy zabit. Na jeho místo "nastoupil" Wesley Wyndham-Pryce, který byl předtím Buffyniným a Faithiným pozorovatelem. Přijel do L.A. jako potulný lovec démonů a začal Cordelii a Angelovi pomáhat. O několik měsíců později se k nim přidal Charles Gunn, zapřísáhlý bojovník s démony.

Seznámili se také s vlastníkem karaoke baru, démonem jménem Lorne, jehož schopnosti bylo číst budoucnost lidí a démonů když zpívali. Svými dobrými skutky se Angel stal nepohodlným pro velkou právnickou démoní firmu s názvem Wolfram & Hart. Ve snaze ovládnout ho, vzkřísili jeho stvořitelku a bývalou milenku Darlu. Nebyla však upír,ale člověk. Poté pozvali Drusillu, aby Darlu opět proměnila.Angel se cítil zodpovědný za to, že před tím Darlu nedokázal ochránit. Z pomsty k W&H nechal Darlu s Drusillou vyvraždit velkou skupinu lidí (zaměstnanců W&H). Angel se ze zoufalství znovu ztratit svou duši vyspal s Darlou, ale zjistil, že přitom nemohl dosáhnout chvíli absolutního štěstí. Naopak to označil jako čin největšího zoufalství. Darla po tomto zjištění a skutečnosti uprchla z L.A.

Poté se Angel vrátil ke svým přátelům a pokusil se s nimi usmířit. Musel akceptovat Wesleyho zvolení do vedoucí pozice skupiny. Poté se museli vydat do Lorneovy rodné dimenze Pylea, aby zachránili Cordy. Nakonec se odtamtud vrátili s novým členem týmu Winifred Burkle. Dozvěděli se, že je Buffy mrtvá. Přestože se Buffy podařilo vrátit zpět mezi živé, Angel zjistil, že jeho city ke Cordelii se změnily. Než jí stačil říct co k ní cítí, vrátila se Darla. Zjistil, že je těhotná a on je otcem. Jeho syn pak dostal jméno Connor. Falešné proroctví a zrada Holze, který se vrátil v čase, aby se Angelovi pomstil, způsobily, že se Connor dostal spolu s Holzem do pekelné dimenze Quor-Thot , kde čas plynul jinak. O pár týdnů později se Connor vrátil již jako mladý muž, rozhodnut Angelovi způsobit strašné utrpení, protože byl Holzem přesvědčen, že je bezduché monstrum. Zavřel ho do ocelové rakve a tu nechal potopit na dně oceánu.

Cordelie byla odvolána Vyššími Silami. Wesley Angela zachránil, ale vztah mezi Connorem a ním byl napjatý. Vše se navíc zkomplikovalo, když se vrátila Cordelie a trpěla ztrátovou paměti. Objevil se strašlivý démon známy jen jako "Bestie" a pokusil se rozpoutal apokalypsu. Aby ho Angel zastavil musel se na čas vzdát své duše a vrátit se ke svému zlému já. Angelus nakonec démona porazil, ale uvědomil si, že on nebyl nic ve srovnání se zlem které může přijít. Poté si chtěl vylít zlost na svých blízkých.

Nakonec byl chycen Faith a Willow, která kvůli tomu přijela ze Sunnydale a navrátila mu zpět duši. Pak zjistil, že "Bestiin" pán je blíž než si původně myslel. Přišel na to, že používal Cordeliino tělo, aby mohl provést své plány. Poté co byl tento bůh známy pod jménem Jasmina poražen, bylo Angelovi nabídnuto křeslo ředitele pobočky W&H v L.A. Přestože Angel nechtěl, nakonec přijal, a to z důvodů chránit svého syna, Connora. Tomu byla vymazána paměť a byl umístěn do normální rodiny, aby žil normální život. Po roce stráveném ředitelováním ve W&H, Angel zjistil, že bojovat se zlem zevnitř je těžší než si představoval. Nedlouho potom, co se dostal do vedení se věci zkomplikovaly, neboť se Spike vrátil jako duch. Zjevil se z amuletu, který mu byl doručen poštou. Do té doby spolu více než sto let soupeřili. Teď ale oba vlastníci duší a milující Buffy začali spolupracovat v boji proti zlu. Nakonec se z nich stali přátelé.

Na konci páté série se Angel rozhodl, že jediný způsob jak zastavit zlo na Zemi je dočasně oddělit hlavní partnery od kontroly nad ní. Vymyslel sebevražednou misi, kdy chtěl hlavní partnery zabít. Po boku mu věrně stáli Spike, Wesley, Illyria a Gunn. Jejich plán však nevyšel tak jak si představovali. Podařilo se jim zabít některé hlavní partnery, avšak Wesley byl zabit a Gunn těžce raněn. Ostatní přeživší partneři učinili opatření a poslali na Zem velkou démoní armádu. Na konci zůstali Angel, Spike, Illyria a zraněný Gunn, sešli se v temné uličce L.A., čekali až armáda dorazí, připraveni bojovat až do konce.
zdroj: Osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama